Taky neustále začínáte s angličtinou znovu a znovu?
Díky své neznalosti jazyka je pro vás studium s lektorem a nebo jazyková škola noční můra?
Měl jsem to stejně. Došel jsem postupně k tomu, že angličtina pro samouky pro mě bude ideální cestou!
Jestli jsem se něčemu měl věnovat mnohem víc, jsou to jednoznačně jazyky a především angličtina. K cestování nepotřebujete mnoho, pro jazyk to ale neplatí. Jazyková bariéra je neúprosná. Zároveň pokud i pracovně cílíte mimo český trh, je potřeba vypilovat jazyk. Všechno už bylo vymyšleno a popsáno – ano, právě že většinou v angličtině. Proto jsem se na to začal více soustředit a hledat možnosti pokud možno online. V tomto článku bych chtěl vyzdvihnout ty nejzajímavější tipy a vychytávky, které mě opravdu pomáhají denně a mohu je zařadit téměř kamkoliv během dne. Studuji totiž online!
Angličtina pro samouky – jde to?
Jedním slovem ano. Pokud máte jasný systém, komplexní nástroje a pevnou vůli, tak angličtina online může být pro vás ideální strategie jak se naučit anglicky. Jaké jsou ty moje hacky?
1) Prectime.cz
Na této platformě oceňuji především strukturu a systém, napojený na moderní technologie. Prectime vás okamžitě rozmluví a to je v mých očích absolutně klíčové. K čemu vám je pilovat gramatiku, když potom přijedete do ciziny a ve stresu si nedokážete objednat v kavárně ani kafe. Autor této platformy je zkušený v oblasti metalearningu (efektivního učení) a právě tenhle bonus posunuje tento kurz raketově o úroveň výše. Navíc k ceně kurzu dostanete překvapení v podobě kreditu do speciální komunikační platformy, díky kterému je cena samotného kurzu opravdu velice příjemná oproti konkurenci.
- Najdete osobní smysl a motivaci proč se učit jazyk
- Dosáhnete úrovně B1-B2 a připravíte se na samostudium C1-C2
- Praktická výuka hned od začátku
- Naučíte se metalearning – formu efektivního učení
- Jednoduché a intuitivní studijní prostředí – z PC nebo mobilu a tabletu
2) Online jazyky
Metodikou, možnostmi a prostředím je tahle aplikace jednoznačně jedničkou na trhu. Upřímně těžko najdete něco lepšího za stejné peníze. Pokud ano, dejte mi určitě vědět v komentářích pod příspěvkem. Rád otestuji 🙂
Aplikace Online jazyky se zaměřuje na gramatiku, slovíčka, poslech, psaní, čtení ale i mluvení. Ale pozor, v angličtině, španělštině, němčině, ruštině nebo italštině. Něco málo stojí, ale s tím, co byste investovali do vzdělávání pomocí různých škol, kurzů a individuálních doučování je to opravdu pakatel. Pro mě je důležitá především flexibilita. Studuji kdy chci, kde chci a z jakéhokoliv zařízení. Pokud se ti tahle aplikace líbí, vyzkoušej její demoverzi zdarma. Zároveň neustále zveřejňují různé techniky a vychytávky pro učení se jazyka – mrkněte třeba na digitální příručku angličtiny na cesty nebo obchodní angličtiny.
3) Internetová knihovna zdarma
Na English e-Reader najdete spoustu knih a známých bestsellerů ke stažení zdarma. Knihy jako James Bond, Malý princ, Titanic nebo Romeo a Julie. Jednoduše si vyfiltruješ knihovnu podle úrovně angličtiny a stáhneš v klasických formátech pro čtečky typu epub nebo mobi. U každé knihy najdete také seznam nejčastějších a nejvíce problémových slovíček, které se můžete naučit předem a ušetřit při čtení nějakou tu minutu strávenou překladem slov v Google translate. Ze zkušenosti ale doporučuji nejprve začít jinak, než čtením knih v angličtině. Já začal s Online jazyky a postupně zapracoval také knihy. Udělal jsem si pořádek v gramatice, vylepšil slovní zásobu a začátek s knihou byl mnohem jednodušší.
4) Obklopit se jazykem je základ
Teď už znáte možnosti jak začít, postupnými kroky buduješ své schopnosti a je potřeba být jazykem neustále obklopen. Učení slovíček z aplikace v telefonu na záchodě je jenom začátek. 🙂 Přepněte si do angličtiny telefon + všechny ostatní zařízení. Prohlížeč, programy, hry – jednoduše si zakažte češtinu všude, kde to jen jde. Najděte si třeba anglicky mluvící komunitu a pište si s nimi po telefonu. Tinder, FB skupiny, těch možností je spoustu 🙂
Tohle je za mě ten nejminimalističtější a zároveň nejúčinnější seznam vychytávek a nástrojů pro zlepšení jazykových dovedností. Začněte jednou ze zmíněných možností a dejte mi vědět do komentářů, jak vám to funguje. Těším se a zatím se mějte.
PS: Příště se mrkneme na některou z aplikací více do hloubky. Sledujte Mladého Lifehackera 🙂